O nás

Kaemp 8848 je nepálská značka, založena v roce 2008 stále se usmívajícím majitelem Prabinem Thapou. Za jejím založením stála Prabinova neutuchající touha realizovat vlastní nápady a představy v oblasti designu outdoorového vybavení a přání uplatnit své mnoholeté zkušenosti s jejich výrobou.

V čem spočívá vize značky Kaemp 8848?

Především v tom, vyrobit kvalitní vybavení do hor, které zajišťuje komfort a neomezený pohyb v jakýchkoliv podmínkách a to nejen díky čistému a účelnému designu, ale i zásluhou použití kvalitních a odolných materiálů a membrán. Vše, jak jinak, než za použití moderních výrobních technologií.

Druhým, neméně důležitým cílem, je podpora místních komunit. Veškeré produkty Kaemp 8848 jsou vyráběny přímo v káthmándské dílně firmy, kde je zaměstnáno přes 70 lidí. Velkou část zaměstnanců tvoří místní ženy, pro které by bylo jinak velmi složité najít jiné pracovní uplatnění. Koupí výrobků Kaemp 8848 tak přímo podpoříte místní komunity a rodiny. Firma Kaemp 8848 je navíc hrdým sponzorem nepálských horských vůdců, výškových horolezců a jiných dobrodruhů. Výrobky jsou jimi testovány mimo jiné i v extrémních podmínkách. Před uvedením výrobku na trh tak mají samotní sportovci důležité slovo při vzniku a ladění posledních detailů produktů.


V současné době značka Kaemp 8848 exportuje své produkty do USA, Kanady, Austrálie a několika evropských zemí.

A jak se vlastně Kaemp 8848 dostal do České republiky?

Jsme dva společníci, z nichž se ta hezčí a dobrodružnější polovička, Dominika, dostala během svých nesčetných soukromých či pracovních cest mimo jiné i do Nepálu. Krása země a vstřícnost místních lidí ji natolik učarovaly, že se Nepál téměř stal jejím druhým domovem. Zažila zde mnohé, mimo jiné tragickou lavinu v oblasti Everest base campu v roce 2014 či ničivé zemětřesení v roce 2015, po kterém zorganizovala sbírku za účelem podpory místních lidí v oblastech vzdálených zájmu turistů. A právě v rámci svých aktivit narazila nejdříve na Prabinovu milou a velmi upovídanou manželku Anu, která provozuje vzorkovou prodejnu Kaemp 8848 v srdci Káthmándú, a pak i na samotného Prabina. Vzájemné sympatie a přátelství vyústily ve spolupráci. V Česku myšlenka dovážet outdoorové vybavení nadchla i Petra, nadšeného sportovce, horala, ale především dobrého organizátora.

Je nám potěšením, že Vám dnes, s radostí, můžeme představit výrobky Kaemp 8848 i u nás.

 

 

o_kaemp8848_01

 

o_kaemp8848_02

 

o_kaemp8848_03

Zpět do obchodu